Zapraszamy na

VIII Aquathlon Rumia 2018 / Finał 4Mobility Grand Prix w Aquathlonie Pościgowym

 https://triathlonrumia.pl/index.php/2018/03/21/viii-aquathlon-rumia-2018-final-4mobility-grand-prix-w-aquathlonie-poscigowym/

O AQUATHLONIE

Impreza odbywa się cyklicznie od 2011 roku w terminie ostatniego weekendu kwietnia.
Aquathlon Rumia to wydarzenie promujące sport, a szczególnie triatlon, zdrowy tryb życia oraz wychowanie przez sport. Co roku gromadzi co raz większą liczbę wyczynowców, amatorów, młodzieży oraz dzieci. Dla najlepszych w swoich kategoriach czekają nagrody oraz pamiątkowe statuetki.

Aquathlon to dyscyplina składająca się z kombinacji pływania i biegu. Jest to znakomita droga rozwoju dla młodego zawodnika, przyszłego triatlonisty. Natomiast dla dorosłych start w naszym aquathlonie to świetna forma przygotowań do sezonu lub sprawdzenia swoich możliwości w rywalizacji z innymi.

RYWALIZACJA

Rywalizacja odbywa się na dystansach odpowiadającym możliwościom startujących – od 100 m do 1000 m w pływaniu oraz od 500 m do 5 km w bieganiu. Klasyfikacja podzielona jest na 8 kategorii wiekowych.
Pływanie odbywa się na basenie MOSiR Rumia, natomiast bieganie na trasie w pobliżu pływalni. Konkurencja biegowa jest rozgrywana w formie wyścigu pościgowego, pierwszy do biegu startuję zawodnik, który osiągnął najlepszy czas pływania w swojej kategorii, a za nim następni w odstępie odpowiadającym stracie z części pływackiej.
Miejsce zajęte na mecie biegu jest ostatecznym rezultatem.

FIRMY WSPIERAJĄCE:

PATRONAT:

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ