Tylko dwa dni zostały zostały do startu w Mistrzostwach Świata serii IRONMAN 70.3 w australijskim kurorcie Mooloolaba. Paweł już od 12 dni jest na miejscu. Tyle mógł poświęcić na aklimatyzację i szlifowanie formy. W MŚ wystartuje blisko 3000 zawodników z 83 państw, którzy zdobyli kwalifikację podczas 101 zawodów z serii IRONMAN 70.3 na całym Świecie. Paweł swoją kwalifikację zdobył podczas ubiegłorocznych premierowych zawodów Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia, w których pokonał blisko 400 rywali tylko w swojej kategorii wiekowej 30-34 lata.

O swoich nadziejach i szansach wypowiedział się następująco: „ Jestem zaszczycony, że mogłem przyjechać na MŚ i to do takiego miejsca. Moja natura z jednej marzyciela, z drugiej strony twardo stąpającego po świecie realisty podpowiada mi, że chcę zrobić najszybszy wyścig i mam nadzieję, że da to miejsce w pierwszej setce w klasyfikacji generalnej i w pierwszej dwudziestce w kategorii M 30-34 lata”.

Ironman 70.3 2016

W MŚ oprócz Pawła z Polski wystartuje aż 35 zawodników. Liczymy, że z reprezentantów Polski Paweł zajmie miejsce w pierwszej piątce.

Udział Pawła Reszke na MŚ został wsparty finansowo przez: Urząd Miasta Wejherowo, Starostwo Powiatowe w Wejherowie oraz sponsorów UKS Tri-Team Rumia. Niniejszym wymienionym instytucjom oraz sponsorom składamy uprzejme podziękowania”.

Zespół UKS Tri-Team Rumia Rumia, 3.09.2016