Po 35 – cio godzinnej podróży, zmęczony ale szczęśliwy, cały i zdrowy przybyłem do miejscowości Caloundra. Po kilku godzinnej drzemce należało udać się na pierwsze rozpoznanie trasy. Pianka, okularki i marsz na plaże. Po pierwszym kontakcie z wodą z oceanu pierwsze wrażenie… słono bardzo słono, jedna z pierwszych rzeczy do których będzie się trzeba przyzwyczaić w nowym klimacie.

Po południu kilkukilometrowy nazwijmy to bieg sprawiał naprawdę dużo problemu. Temperatura taka sama lub nawet niższa od tej w Polsce około 25C, powietrze za to jakieś inne, oddycha się gorzej, nogi ciężkie tempo w okolicach 5’/km sprawiało naprawdę dużo problemu. Jednak trasa biegowa wiodąca promenadą przy oceanie sprawiała, że zmęczenie było jakby mniejsze. Ciężko będzie pomyślałem, ale nic trudno trzeba wziąć się do pracy… Kolejne dni to treningi wprowadzające i praca nad aklimatyzacją. Krótkie rozruchy sprawiały, że już czwartego dnia pobytu czułem się już naprawdę dobrze. Wybraliśmy się wszyscy na rozpoznanie najtrudniejszego momentu jaki nas czeka na trasie rowerowej, zbliżając się do miejscowości Mooloolaba widać coraz więcej triathlonistów wszystkich ciągnie w jednym kierunku. Przekrój trasy pokazywał, że będziemy musieli się wspinać na nieco ponad 300m, nic wielkiego pomyślałem, jakoś się da… jednak w rzeczywistości 400 metrowy podjazd okazał się walką o to by zakręcić korbą i nie musieć podprowadzać roweru, nachylenie przekracza 20% tętno chyba ze 170, no ale trudno to w końcu mistrzostwa świata.

Ironman w Australii
Paweł Reszke nad oceanem

Po pierwszym tygodniu i wypracowaniu wytrzymałości, czas na krótki odpoczynek i następnie „wyostrzanie” formy. Wszystko idzie w dobrym kierunku, w kierunku 04.09.2016 i plaży w Mooloolaba…

Mój wyjazd na MŚ oraz przygotowania został wsparty finansowo przez: Urząd Miasta Wejherowo, Starostwo Powiatowe w Wejherowie oraz Uczniowski Klub Sportowy Tri-Team Rumia. Niniejszym wymienionym instytucjom oraz sponsorom składam uprzejme podziękowania, że mogę reprezentować moje rodzinne miasto Wejherowo, mój region Powiat Wejherowski i UKS Tri-Team Rumia.

Paweł Reszke Mooloolaba (Australia), 25.08.2016