Paweł Reszke na dystansie 1/2IM i Tomasz Spaleniak na dystansie 1/4IM zwyciężyli w zawodach Polpharma Triathlon Energy Starogard Gdański, które rozegrały się w miniony weekend. Zawodnicy UKS Tri-Team Rumia okazali się bezkonkurencyjni i wygrali swoje starty w bardzo dobrym stylu osiągając wyraźną przewagę na mecie nad kolejnymi rywalami.

Ostatnia niedziela tegorocznej wiosny na ziemi Kociewskiej przyniosła słoneczną, prawie upalną pogodę. Jako pierwsi wystartowali zawodnicy na dystansie połówki. Pływanie odbywało się na jeziorze Płaczewskim, 8 km od mety zawodów w centrum Starogardu Gdańskiego. Paweł Reszke etap pływania ukończył na 2. pozycji ze stratą ponad minuty. Na prowadzenie zdołał wyjść na 20. km etapu kolarskiego, którego już nie oddał. Nie wszystko jednak szło po myśli Pawła. Przed ostatnią pętlą, niespodziewanie uszło powietrze z tylnego koła jego roweru. Dzięki dużemu szczęściu nasz zawodnik uzyskał bardzo szybko pomoc i mógł kontynuować jazdę na pożyczonym kole. Bieg Paweł rozpoczął z przewagą ok. 5’ nad drugim Pawłem Czajkowskim, ale z każdym kilometrem różnica między nimi zaczęła szybko się powiększać. Nasz zawodnik półmaraton przebiegł w średnim tempie ok. 4’/km i na metę wbiegł ponad 12’ przed drugim zawodnikiem.

Wynik Pawła Reszke na dystansie 1/2 Ironman

45’ po starcie dystansu 1/2IM wystartowała „ćwiartka”. Na tym dystansie rywalizacja była bardziej zacięta. Tomasz Spaleniak pływanie ukończył jako piąty ze stratą 1’48” do lidera. Przez większą część etapu kolarskiego, który rzeczywiście wyniósł 48.2 km, Tomek jechał na 3. pozycji. Jadąc ze średnią prędkością 40.2km/h doganiał sukcesywnie pierwszych zawodników i przed strefą zmian był na 2. miejscu z kilkudziesięcio-sekundową stratą do prowadzącego. Jednak podobnie jak u Pawła nie obyło się bez komplikacji – Tomek nadłożył dystans na rowerze przez błędy w oznaczeniu trasy tracąc przez to ok. 2’. Bieg był już formalnością. Tomek objął prowadzenie na 1. kilometrze biegu. Co ciekawe, na tym etapie zawodów, nasi dwaj zawodnicy mijali się jako liderzy swoich wyścigów. Po krótkim zdaniu mobilizacji dla siebie nawzajem Tomek dalej powiększał swoją przewagę i na mecie uzyskał przewagę ponad 4’ nad drugim zawodnikiem.

Wynik Tomasza Spaleniak na dystansie 1/4 Ironman