29 maja w Sierakowie odbyły się Mistrzostwa Polski na dystansie średnim (1,9-90-21,1km), czyli tzw. połówce. Mimo, że zawody miały rangę Mistrzostw Polski, organizator postanowił nie zmieniać dotychczasowej trasy, gdzie rzeczywisty dystans na rowerze wyniósł 86 km, natomiast bieg to ponad 20 km w trudnych warunkach leśnych. Na starcie popularnej połówki stanęło blisko 800 zawodników. Zawodnicy rywalizowali w kategorii PRO oraz w kategoriach wiekowych.

Punktualnie o godzinie 9:00 wystartowali najlepsi polscy triathloniści z dystansów długich. Tym razem wszystkich zaskoczyła pogoda. Praktycznie równo ze salwą armatnią rozpoczynającą zawody z nieba lunął deszcz, drogi momentalnie stały się mokre, co mocno utrudniało rywalizację zarówno na rowerze jak i biegu. Wśród uczestników trójka naszych: Aleksandra Jędrzejewska, Tomek Spaleniak i Marcin Sobczak. Po pokonaniu dystansu pływackiego, widać było, że rywalizacja będzie zacięta. W ciągu jednej minuty z wody wyszło około dziesięciu zawodników, więc utworzyła się duża grupa prowadząca wyścig o Mistrzostwo Polski. W trakcie etapu kolarskiego na 1. miejsce wysunął się Mikołaj Luft, który z pętli na pętle jechał co raz szybciej i na część biegową schodził z przewagą około czterech minut nad goniącą grupą trzech zawodników, w której był obrońca tytułu Kacper Adam, Maciej Grembski oraz Robert Karaś. Mikołaj tego dnia pokazał wysoką formę nie tylko na rowerze, ale również na biegu. Zdołał na pierwszej pętli biegowej jeszcze powiększyć przewagę do ponad pięciu minut. W tak dobrym stylu Mikołaj Luft został Mistrzem Polski, srebro wywalczył Adam Kacper, a brąz Maciej Grembski. Mimo przyzwoitego czasu uzyskanego na rowerze Tomek Spaleniak po dwóch etapach rywalizacji, zaczynał część biegową na 17. miejscu. Początkowo wydawało się, że trudno będzie zaliczyć ten występ za udany, gdyż zarówno Tomek jak i Ola mieli wysokie straty do czołówki. Leśna, wręcz krosowa trasa okazała się wymagająca dla wszystkich zawodników. Z pętli na pętle widać było słabnących zawodników, jednak strata Tomka malała i „połykał” kolejnych rywali. Trzecia pętla i realne było miejsce w dziesiątce. Rywalizacja trwała do samego końca i Tomek ukończył ostatecznie zawody na 10. miejscu, wyprzedzając Maćka Bodnara na ostatnim kilometrze. Ola ukończyła zawody jako piąta z kobiet. Brawa należą się naszym obu zawodnikom, gdyż pokazali swoje świetne przygotowanie pod względem wytrzymałości. Obydwoje uzyskali najlepsze wyniki na części biegowej na wyjątkowo trudnej trasie.

Gratulacje należą się również Marcinowi Sobczakowi, który wygrał kategorie 45-cio latków i zdobył upragniony złoty medal Mistrzostw Polski.

Dzień wcześniej, na krótszym dystansie 56,5 km (0,95-45-10,55km), swoją formę sprawdzał Paweł Reszke zajmując wśród zawodników PRO 5 miejsce. Na „ćwiartce” zwyciężył Brembor Tomasz wyraźną przewagą nad konkurencją.