Dwaj zawodnicy UKS Tri-Team Rumia stanęli na podium pierwszego wyścigu z cyklu Pucharu Polski 2016 w Triathlonie. Zawody odbyły się w Olsztynie 15 maja w ramach Elemental Tri Series. Drugie miejsce po zaciętej walce ze stratą zaledwie 8 sekund do Tomasza Marcinka zajął Kacper Stępniak, trzeci był Jacek Krawczyk. Inny nasz zawodnik Michał Jarliński po niefortunnym upadku w trakcie wyścigu nie był w stanie nawiązać równorzędnej rywalizacji. Seria Pucharu Polski została wznowiona po kilkuletniej przerwie. Jest to cykl czterech startów w sezonie 2016 na dystansie sprinterskim z draftingiem (750 m pływania, 20 km na rowerze, 5 km biegu) i ma służyć rozwojowi sportu kwalifikowanego. Osiągniętymi rezultatami w Olsztynie oraz po zdobyciu medali Mistrzostw Polski w Aquathlonie miesiąc wcześniej, Kacper i Jacek potwierdzają, że będą liczyć się w walce z najlepszymi triathlonistami w Polsce. Oprócz tego nasi zawodnicy będą ścigać się również za granicą, być może już 12 czerwca w Czechach.

Obok wyścigu Pucharu Polski w Olsztynie odbył się również start na dystansie olimpijskim w formule non-drafting. Wśród kobiet nie miała sobie równych Aleksandra Jędrzejewska z UKS Tri-Team Rumia i zwyciężyła z wyraźną przewagą na mecie. Dla Oli to bardzo dobra prognoza przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski na dystansie 112.95 km (29 maja w Sierakowie). W tym samy starcie Marcin Sobczak, który również przygotowuje się do zawodów w Sierakowie, zwyciężył w kategorii 45-cio latków.