W miniony weekend triathloniści UKS Tri-Team Rumia brali udział w kolejnych zawodach. Bieg Europejski w Gdyni na 10 km oraz duathlon w Czempinie miały być przede wszystkim sprawdzianem aktualnej formy u progu sezonu triathlonowego. Jak się okazało tym razem warunki pogodowe miały bardzo duży wpływ na wyniki, ale mimo to udało się zająć czołowe miejsca. A już za tydzień w Olsztynie kilku naszych zawodników wystartuje w pierwszym triathlonie w 2016 roku.

 

Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim

Bieg Europejski, być może okaże się najtrudniejszym w tegorocznym cyklu PKO Grand Prix Gdyni w biegach ulicznych. O godzinie 15:00 ponad cztery tysiące biegaczy wystartowało w pełnym słońcu na trasę biegnącą ulicami centrum Gdyni. Temperatura wynosiła ponad 24 st. C, co przy braku zachmurzenia sprawiło, że było upalnie. Ciepło było dużą przeszkodą dla zawodników do bicia rekordów. Nawet zwycięzca Tomasz Grycko (30’19”) uzyskał czas poniżej swoich możliwości. UKS Tri-Team Rumia reprezentowało sześciu zawodników. Najlepszy z naszego klubu, dziesiąty w klasyfikacji generalnej był Kapcer Stępniak (33’37”).

Najlepsze wyniki zawodników Tri-Team Rumia

Duathlon Czempiń

30 km od Poznania, w małej miejscowości Czempiń zorganizowane zostały po raz pierwszy zawody Duathlon Czempiń, dzięki zaangażowaniu prawdziwych pasjonatów multisportu. Rywalizacja odbywała się na dwóch dystansach: krótkim – 5 km biegu, 20 km jazdy na rowerze, 2.5 km biegu oraz długim – odpowiednio 10 km, 60 km, 10 km. Dystans dłuższy jest odpowiednikiem dystansu „classic” w prestiżowym cyklu duathlonów Powerman za granicą. Jest to wymagający dystans, prawdziwy sprawdzian wytrzymałości fizycznej i psychicznej. Wysiłek można porównać ze startem na dystansie 1/2IM w triathlonie. Z naszego klubu przekonali się o tym Maciej Kubiak oraz Tomasz Spaleniak. Od początku rywalizacji byli w czołówce. Trasy płaskie i łatwe technicznie, ale temperatura równie wysoka jak w Gdyni. Maciek, były Mistrz Polski w duathlonie, był najszybszy na pierwszym biegu. Na etapie kolarskim Paweł Kamoda (aktualny vice Mistrz Polski w duathlonie) wyszedł na prowadzenie i wypracował bardzo dużą przewagę osiągając średnią prędkość ponad 42 km/h na odcinku 60 km. Dzięki temu, niezagrożony utrzymał prowadzenie do końca i wygrał całe zawody. Kolejny na mecie, bardzo wyczerpany po walce o utrzymanie drugiego miejsca był Maciej Kubiak. Tomasz Spaleniak, który skutecznie nadrabiał starty w trakcie drugiego biegu (1. czas drugiego biegu) do swojego klubowego kolegi zajął ostatecznie trzecie miejsce ze stratą 18 sekund do Maćka.

fot.: A. Kubiak

Wyniki zawodników Tri-Team Rumia