We ubiegły weekend zawodnicy z sekcji triathlonu Tri-Team Rumia brali udział w dwóch imprezach w ramach przygotowań do tegorocznego sezonu. W niedzielę odbyła się druga edycja Biegu Kaszubskiego, który organizuje nasz klub. Natomiast dzień wcześniej czterej nasi klubowicze wystartowali w duathlonie zajmując czołowe miejsca

BIEG KASZUBSKI 2016 ZA NAMI

Po raz drugi dzięki UKS Tri-Team Rumia oraz MOSiR Rumia ze wsparciem władz miasta odbył się Bieg Kaszubski. Podobnie jak w 2014 roku, bieg główny to 10 km na pętli 5-cio kilometrowej ulicami centrum miasta Rumi. Oprócz tego odbyły się biegi dziecięce na krótszych dystansach. Mimo że pogoda nie rozpieszczała, do zawodów przystąpiło 438 uczestników we wszystkich kategoriach wiekowych. Rywalizację  na 10 km wygrał  Michał Czapiński reprezentujący Hotel Cztery Brzozy Gdańsk, który od startu do mety utrzymywał pozycję lidera i zwyciężył z czasem 32’40”. Drugi był Błażej Król z GKS Tęcza Nowa Wieś Lęborska, czas 33’14”. Walka o trzecie miejsce trwała do ostatnich metrów pomiędzy zawodnikami Tri-Team Rumia. Wygrał ją Mateusz Rak z czasem 34’56”, a sześć sekund za nim do mety dobiegł Michał Jarliński. Mateusz, jak sam przyznał, jest zadowolony z wyniku, ponieważ dopiero wraca do regularnego treningu po przerwie.

Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Marta Łagownik z teamu Smaruj na trening (37’22”). Z minutową stratą na mecie do zwyciężczyni uplasowała się Aleksandra Jędrzejewska z Tri-Team Rumia przed Elżbietą Tuwalską z LKS Zntyr Sztum.

Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi najmłodsi zawodnicy. W kategorii 7-9 lat wygrali: Maja Lewandowska oraz Mateusz Wasilewski. W rywalizacji dziewcząt 10-12 lat zwyciężyła Monika Żbikowska, a drugie miejsce zajęła Karolina Posańska. Konrad Biedrawa drugi w kategorii 13-16 lat.

Najlepsze wyniki zawodników Tri-Team Rumia – 10 km

Pełne wyniki z zawodów

Duathlon Przywidz
W sobotę, dzień przed Biegiem Kaszubskim, czterech naszych reprezentantów brało udział w pierwszej edycji Dutahlon Przywidz. Zawody w konwencji bieg-rower-bieg są u nas jeszcze rzadkością. Jednak dla triathlonisty jest to znakomita forma treningu. Organizatorzy przygotowali starty na dwóch dystansach – długim (9-26-4,5km) oraz krótkim (4,5-18-2km). Nasza czwórka wystartowała na dłuższym dystansie. Tak o zawodach i przebiegu rywalizacji opowiedział zwycięzca, Maciej Kubiak z naszego klubu.
W skrócie: powrót do przeszłości. Impreza kameralna patrząc na to co się aktualnie dzieje w multisporcie. Organizacja jak na skromną imprezę bardzo dobra. Trasa bardzo wymagająca. Pogoda dobra jednak chłodno jak na 23 kwietnia:)
Co do przebiegu zawodów: bieg po lesie w terenie pagórkowatym utrudniał trzymanie założonego tempa a brak Daniela Formeli nie wymuszał zupełnego wyprucia się na pierwszym biegu. Na 8. km żel. Pierwsza zmiana idealna. Rower zaczynał się podjazdem do 12% stąd też uratowany byłem kasetą z 28 zębami, która pozwoliła mi wjeżdżać z wysoką kadencją. Na rowerze nie oszczędzałem się również na zjazdach (prędkość maks. 72km/h). Po drodze dwa żele. Druga zmiana także idealna. Bieg znowu przełajowy. Po 400 m skórcz wywołany pozycją na rowerze i słabym rozciąganiem przed startem. Pierwszy kilometr biegu powyżej 4 min. Kolejne kilometry już na pełnym gazie. Fajna sprawa wygrać tak trudny duathlon, a jeszcze fajniej że klubowicze zajeli 1., 2., 4. i 14. miejsce. 

Wyniki zawodników Tri-Team Rumia – dystans długi