DZIĘKUJEMY

6. edycja Aquathlonu w Rumi przeszła do historii. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom poszczególnych wyścigów i klasyfikacji. Gratulujemy zwycięzcom kategorii junior młodszy, junior i młodzieżowiec tytułów i medali Mistrzostw Polski w aquathlonie. Dziękujemy miastu Rumia, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji oraz sponsorom i partnerom za pomoc w organizacji tego wydarzenia. Dziękujemy Polskiemu Związku Triathlonu za zaufanie i powierzenie nam imprezy mistrzowskiej oraz wsparcie partnerami Związku. Dziękujemy też wolontariuszom Fundacji Miasta Sportu, którzy bezinteresownie pomagali w biurze zawodów, na starcie, na trasie i na mecie zawodów. Na koniec dziękujemy Wam – zawodnikom, bo to wy budujecie atmosferę tych zawodów.

Podsumowując, 6. edycja aquathlonu w Rumi była rekordowa. Zainteresowanie w ciągu tygodnia od uruchomienia zapisów przerosło nasze oczekiwania. Chętnych do startu było ponad 400 osób. Mogliśmy dopuścić, mimo zwiększenia limitu, tylko 325 osób. Ostatecznie wystartowało w imprezie 299 zawodników, a ukończyło 285.

Przepraszamy za wszystkie niedociągnięcia organizacyjne. Uważnie wsłuchujemy się w Wasze krytyczne uwagi i z pewnością wyciągniemy z nich wnioski. Kolejna 7. edycja już za rok. Być może impreza będzie dwudniowa. Pierwszego dnia konkurencje dziecięce a drugiego kategorie od młodzików do mastersów.

Zapraszamy!

3 MEDALE MISTRZOSTW POLSKI DLA UKS TRI-TEAM RUMIA

Zawodnicy UKS Tri-Team Rumia również stanęli na wysokości zadania podczas Aquathlonu Rumia 2016. W ramach Mistrzostw Polski zdobyliśmy 3 medale. Kacper Stępniak i Jacek Krawczyk w kategorii młodzieżowiec odpowiednio złoto i srebro. Rywalizacja między naszymi czołowymi młodzieżowcami była bardzo wyrównana i rozstrzygnęła się dopiero na ostatnich metrach biegu na 5 km. Trzeci medal dla naszego klubu zdobył Michał Jarliński, srebro w kategorii junior młodszy. Warto zauważyć, że wszyscy trzej medaliści pokazali bardzo dobry poziom biegania. Osiągnęli wyraźnie najlepsze czasy biegu na 3 i 5 km.