Zawodnicy Tri-Team Rumia pracowicie spędzili ostatni weekend zimy biorąc udział w trzech różnych imprezach sportowych. Nasi młodzi pływacy rywalizowali w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików, a zawodnicy sekcji triathlonu startowali w kolejnych zawodach z cyklu Grand Prix Polski w Aquathlonie oraz w PZU Gdynia Półmaratonie. Nie brakowało rywalizacji na wysokim poziomie oraz udanych i rekordowych wyników. Zapraszamy do zapoznania się z występami naszych zawodników.

Pływacka drużyna Tri-Team Rumia najlepsza wśród młodzików

Na pływalni w Gdańsku Chełmie odbyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12-13 lat w pływaniu, na start zgłosiło się 12 klubów z województwa pomorskiego. Ogromny sukces odnotowała ekipa Tri-Team Rumia pod wodzą trenera Mykoli Maistruk, z dorobkiem 21 medali, w tym 13 złotych, 3 srebrne i 5 brązowych, wygrała klasyfikację medalową a nasi dwunastolatkowie w punktacji drużynowej zajęli drugie miejsce.

Ogromne gratulacje dla Oliwi Steć i Huberta Skibiaka za zdobycie tytułów najlepszej zawodniczki i zawodnika w kategorii wiekowej dwunastolatków.

Potwierdzeniem wysokiego poziomu sportowego naszych młodych pływaków jest fakt, iż w trzech, z czterech, kategoriach wiekowych najbardziej wartościowe wyniki według punktacji FINA, osiągnęli zawodnicy rumskiego klubu:

  • Oliwia Steć, 200m stylem grzbietowym: 451 pkt (dziewczęta 12 lat)
  • Wiktor Trylski, 400m stylem dowolnym: 445 pkt (chłopcy 13 lat)
  • Hubert Skibiak, 400m stylem dowolnym: 405 pkt (chłopcy 12 lat)

Najlepsze wyniki zawodników Tri-Team Rumia

Pełne wyniki

Zdecydowane zwycięstwo Jacka Krawczyka w Poznaniu

W Poznaniu odbyły się drugie zawody z cyklu Grand Prix Polski w Aquathlonie. Tym razem UKS Tri-Team Rumia a także OSSM Rumia reprezentowali: Jacek Krawczyk i Michał Jarliński. Pod nieobecność Kacpra, który przebywa na zgrupowaniu Kadry Narodowej w Portugalii, Jacek okazał się tym razem najlepszy w rywalizacji młodzieżowców. Po konkurencji pływania był drugi, ale na biegu, który odbywał się w formule handi-cap, osiągnął wyraźnie najlepszy czas. 5 km przebiegł ze średnim tempem 3’10”/km i z przewagą prawie 32” wygrał swoją kategorię. Michał, pomimo że był najszybszy w części biegowej, to nie udało mu się nadrobić straty z pływania. W konkurencji juniorów młodszych na dystansie 600 m + 3 km zajął ostatecznie 5. miejsce. Należy zaznaczyć udane starty pozostałych zawodników OSSM Rumia. Miłosz Walkowiak wygrał wśród juniorów młodszych ze znakomitym czasem pływania, Paweł Najmowicz był trzeci jako młodzieżowiec, a Julia Goc druga wśród juniorek. Poniżej wyniki zawodników Tri-Team Rumia oraz OSSM Rumia.

Wyniki zawodników Tri-Team Rumia oraz OSSM Rumia

Pełne wyniki

Triathloniści Tri-Team Rumia startują w półmaratonie

Ponad cztery tysiące biegaczy wystartowało w 1. edycji PZU Gdynia Półmaraton. Pomimo, że impreza jest nowym punktem w kalendarzu biegowym, to już organizatorom udało się osiągnąć wysoką frekwencję. Dodatkowo zaproszona została elita światowego formatu biegaczy, m.in. wicemistrz olimpijski w maratonie. Na trasę jednej pętli po ulicach centrum miasta przebiegającej obok charakterystycznych miejsc Gdyni wystartowało czternastu zawodników naszego klubu. Dystans 21,975 m najszybciej spośród naszych triathlonistów ukończył Tomasz Spaleniak w czasie 1h14’10”. Wśród kobiet wysokie 9. miejsce OPEN zajęła Aleksandra Jędrzejewska z wynikiem 1h25’14”. Dla zawodników Tri-Team Rumia start w półmaratonie był ważnym sprawdzianem, ale jeszcze na długo przed okresem najważniejszych startów w sezonie 2016.

Najlepsze wyniki zawodników Tri-Team Rumia

Pełne wyniki