W ostatni weekend tegorocznego lata (19-20 września) odbyły się ostatnie zawody triathlonowe w Polsce. Zawodnicy UKS Tri-Team Rumia zakończyli sezon 2015 udanym występem w ramach imprezy Charlotta ZOO Triathlon. Zwyciężył Kacper Stępniak nad drugim Michałem Oliwą. Miejsca w czołówce zajęli również Paweł Reszke (4. miejsce) oraz Roman Andryka (5. miejsce).

Charlotta ZOO Triathlon to trzydniowa impreza w ekskluzywnym hotelu Dolina Charlotty Resort & SPA. Była to okazja to zakończenia sezonu startem w triathlonie w połączeniu z innymi atrakcjami. Dla zawodników i ich rodzin przygotowany został trzydniowy pobyt w hotelu, w trakcie którego odbywały się sportowe sympozja i warsztaty, a do wykorzystania było m. in. zwiedzanie zoo, usługi SPA, park linowy. Głównym punktem był triathlon na dystansie: 1 km pływania, 33 km jazdy na rowerze oraz 7 km biegu. Pomimo późnej pory lata pogoda dopisała. Było słonecznie i ciepło, niezbyt wietrznie. Na pierwszej konkurencji najszybszy był Michał Oliwa, który jako znakomity pływak uzyskał ponad pół minuty przewagi nad Kacprem Stępniakiem. W dalszej części zawodów ci dwaj zawodnicy rywalizowali o zwycięstwo już tylko między sobą. Bardzo szybko, po ok. 3 km nasz klubowicz Kacper Stępniak dogonił na rowerze Oliwę. Obowiązywała zasada non-drafting, czyli jazda indywidualna. Zachowując uczciwe odstępy między sobą dwaj zawodnicy na prowadzeniu jechali równym tempem. Po przejechaniu 33-sto kilometrowej pętli, do drugiej strefy zmian pierwszy przyjechał Kacper z kilkusekundową przewagą. Na biegu to Kacper Stępniak nadawał tempo. Michał Oliwa zdołał utrzymać kontakt z Kacprem jedynie około półtora kilometra. Później zawodnik UKS Tri-Team Rumia mógł już być pewien zwycięstwa i na metę wbiegł z prawie dwuminutową przewagą. Michał Oliwa utrzymał drugie miejsce, a trzeci był Michał Jarliński z Iławy. W dalszej kolejności na metę wbiegli dwaj nasi klubowicze – Paweł Reszke oraz Roman Andryka. Duże szanse na wysoką lokatę miał jeszcze Piotr Polański z UKS Tri-Team Rumia, jednak tym razem miał mniej szczęścia. Wskutek upadku na rowerze nie ukończył zawodów.

Start w Dolinie Charlotty był ostatnim triathlonem dla większości naszych zawodników w bieżącym roku. Jednak sezonu nie kończy jeszcze Paweł Traczyk, który obecnie przygotowuje się do zawodów z serii Ironman 70.3 w Turcji (25 października). Natomiast Tomasz Spaleniak z powodu obrażeń doznanych przez wypadek na rowerze nie wystartuje w zawodach Ironman Barcelona (4 października).

WYNIKI ZAWODNIKÓW UKS TRI-TEAM RUMIA:

dystans 1 km – 33 km – 7 km